Gipszkarton rendszerek szakszerű építése.

Manapság a legelterjedtebb belsőépítészeti módszer a szárazépítészet. A lényege a fém vázra szerelt gipszkarton lapok alkotta fal- és mennyezet építés, ezt kombinálva villamos hálózat kiépítésével, rejtett világításos mennyezet szigetekkel.

Az álmennyezeteket fa vagy fém tartószerkezettel azért építjük, hogy a helyiség belmagasságát lecsökkentsük, vagy hogy a teherhordó födém alatt futó vezetékeket eltakarjuk.

Ezen felül az álmennyezetek szigetelő paplan kombinációval még további kedvező hatásokat biztosíthatnak.

  • Fűtési költség megtakarítás javított hőszigetelési érték által.
  • A meglévő nyers födém léghang szigetelésének javítása mintegy 8 dB-el.
  • Hangteher-szint csökkentés és utólagos szabályozás perforált és sliccelt lapok beépítésével.
  • A tűzgátlási értékek esetleges javítása.
    A szakvállalatnál hagyományosan beszerezhető világítási, szellőzési és klímaberendezések tartozékait egyszerűen össze lehet építeni az álmennyezettel.
    A mennyezetburkolatok közvetlenül a teherhordó födémre szerelt fa tartószerkezettel azért előnyösek, mert sima és sík, jól festhető és tapétázható felületet biztosítanak. Elsősorban sérült födémek felújításakor kerülnek alkalmazásra.

    Típusai:
    • Takart
    • Félig takart
    • Látszóbordás
    • Contura rendszer
    • Szabadon feszített rendszer
    • Szalagraszter rendszer
    • Sejt rendszer

    A képtárban található mennyezetek egytől-egyig megvalósíthatóak panel-lakásokban is. A ~260cm-es belmagasságból csupán igény szerint 10-15 cm-t foglal el, ezért a meglévő bútorzatok cseréje sem szükséges. Különböző kivitelezési megoldásokkal akár nagyobb térérzetet is elérhetünk vele. A mennyezetben helyet foglaló halogén izzók illetve egyéb világító eszközök (pl. fényfüzér) fogyasztása sem igazán számottevő.

    Statikai információk:
    Lámpákat és más hasonló tárgyakat, mint pl. függönykarnisokat univerzális dűbellel, üregdűbellel vagy billenőhoroggal rögzítjük a gipszkarton álmennyezethez.
    A pontszerű terhek közvetlen az építőlemezhez erősítve < 30 N lehetnek, amennyiben az építőlemez vastagsága legalább 12,5 mm és a rögzítési pontok között 40 cm távolság van. A megoszló terheket > 30 N/m2 < 200 N/m2 közvetlen a vázszerkezethez erősítjük, amennyiben a pontszerű rögzítések legfeljebb 100 N-nal terheltek. A 200 N/m2-nél nagyobb terheket közvetlen a teherhordó födémhez rögzítjük.

    Gipszkarton kazettás álmennyezet:
    födém vagy más vízszintes teherhordó szerkezetre függesztett T sínből álló bordázatba ültetett gipszkarton kazetták alkotta álmennyezet. A gipszkarton kazetták lyuggatott vagy sima kivitelűek, melyeket a bordázatra üzemben a kazettákra rögzített hátoldali fémlemezzel rögzítünk, helyezünk el.
    A raszterméret 625 x 625 mm, külön megrendelésre 600 x 600 mm. Igény esetén D147 rendszernél a raszterméret 600 x 1200 vagy 625 x 1250 mm is lehet.


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 2
Heti: 19
Havi: 7
Össz.: 28 472

Látogatottság növelés
Oldal: Álmennyezet
Gipszkarton rendszerek szakszerű építése. - © 2008 - 2024 - gipszkartonnal.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »